تلفن هماهنگی و رزرو واحد ها 

  09903972230

عصارخانه شاهی در شهر اصفهان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عصارخانه شاهی در شهر اصفهانیکی از مناطق گردشگری در شهر اصفهان که کمتر مورد توجه است و شاید خود اصفهانیان نیز از آن بی خبر باشند عصارخانه شاهی در شهر اصفهان می باشد
عصار خانه شاهی یکی از کارگاههای تاریخی از دوره صفویه است که با تمام وسایل و متعلقاتش از آن دوران دست نخورده باقی مانده و بسیار دیدنی و جذاب می باشد..
در زمان های قدیم عصارخانه به مکان هایی می گفتند که در آن دانه های روغنی را آسیاب کرده و از آن روغن تهیه می کردند.
عصارخانه تاریخی اصفهان  مربوط به دوره شاه عباس اول صفوی می باشد و در میدان نقش جهان روبروی بازار طلای آن واقع شده است.
طبق گفته باستان شناسان گرفتن روغن از دانه های گیاهی حدود هفت هزار سال در ایران قدمت دارد و عصاری جز مشاغل مهم در زمان های قدیم محسوب می شده است.
این بنا در مساحتی به حدود پانصد متر مربع واقع شده و دارای چندین قسمت به نام های پیشخوان , بار انداز , شتر خوان , گرمخانه و تیر خانه است.
پیشخوان قسمت ورودی تالار , بار انداز محل نگهداری دانه های روغنی , شتر خوان محل نگهداری شتر ها و گرمخانه محل نگهداری روغن های گیاهی بوده است.
قسمت اصلی و مرکزی این تالار تیرخانه نام دارد که آسیاب روغن گیری در آن قرار گرفته است.
 
جذابیت این اثر تاریخی به این دلیل است که تمام وسایل و ابزار آلات آن از همان دوران و به همان سبک و سیاق باقی مانه است. اگر به دنبال جاذبه های بکر و تاریخی در شهر اصفهان می گردید و تمایل دارید که ببینید چند صد سال پیش چگونه از دانه های گیاهی روغن تهیه می کردند حتما به این مکان سر بزنید.

اگر قصد سفر به اصفهان را دارید تا از عصارخانه شاهی در شهر اصفهان دیدن کنید، برای اقامت کوتاه مدت در این شهر با ما تماس بگیرید تا برای اجاره روزانه خانه در اصفهان واحد های مبله شیک و ارزان قیمت در نزدیکی آثار تاریخی به شما معرفی کنیم

Top